Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Osvětová beseda
Ocenění v projektu Aktivní stárnutí

Osvětová beseda Kosmonosy
získala ocenění v projektu Aktivní stárnutí

Osvětová beseda získala finanční podporu na základě přijatého projektu „Aktivní stárnutí“ z Nadačního fondu AVAST. Cílem projektu je umožnění využití nových aktivit seniorů, rozdělených zhruba na sedm oblastí, které by se realizovaly v našem městě. Chtěli bychom seniorům předat dostupné informace a motivovat je, aby si zvolili takový životní styl, který bude pro jejich život prospěšný. Nabídneme čtyři odborné přednášky pod názvem "Co zajímá seniory" o zdravém životním stylu, zásadách zdravého stravování, zvládání nadměrného stresu, pozitivní myšlení, jak dosáhnout kvalitního spánku, předcházení úrazům, bezpečnosti seniorů, nabídka sociálních služeb pro seniory. V dalším bloku bychom chtěli seniorům nabídnout deset přednášek z historie naší země na téma "Co nám ve škole neříkali", přednášené historiky. Nabídli bychom seniorům společný výlet za historickými památkami naší země, který se vždy setkává s velkým zájmem. Dále bychom chtěli nabídnout seniorům zájezd do divadla do Prahy nebo Liberce. Chtěli bychom uspořádat koncert pro seniory "Vzpomínky " se známou zpěvačkou Naďou Urbánkovou, dále akci " Babi, dědo, vezmi mne na pohádku", kde by se účastnili senioři se svými vnoučaty. Pohybová aktivita hraje a bude nadále hrát v životě člověka významnou roli v oblasti podpory jeho zdraví. Chtěli bychom nabídnout deset procházek s instruktáží pro seniory se školeným instruktorem s holemi Nordic Walking. Hlavním přínosem finanční podpory projektu je nabídnout seniorům různorodé aktivity, které by byly pro ně finančně dostupné a přinesly by jim příjemné zážitky, setkávání s vrstevníky, zvýšení informovanosti z různých oblastí, které se týkají jejich života. Projekt bude realizován v období října 2016 až do května 2017. Podrobné informace o jednotlivých akcích budou vždy v předstihu zveřejněny.
Milada Remešová, předsedkyně Osvětové besedy

 
Ocenění v anketě Řád srdce

Osvětová beseda Kosmonosy
získala Řád srdce v krajském kole ankety Středočeských deníků.

Projekt středočeských Deníků a Pražského deníku Řád srdce se uskutečnil ve dvou kolech. Nejprve bylo vybráno dvacet nominovaných zástupců z celého okresu Mladá Boleslav a hlasovalo se koncem listopadu a v prosinci. V internetovém hlasování Osvětová beseda Kosmonosy získala okolo 17 000 hlasů a umístila se na prvním místě s postupem do krajského kola - do takzvaného krajského finále.

 
Anketa Řád srdce - krajské kolo

Osvětová beseda Kosmonosy se dostala do krajského kola Ankety Středočeských deníků Řád srdce

Projekt středočeských Deníků a Pražského deníku Řád srdce vstupuje do dalšího kola - do takzvaného krajského finále. V tomto projektu spolu s vámi hledáme lidi se srdcem na správném místě. Ty, kteří dokáží podat pomocnou ruku, rozdávají úsměvy i dobrou náladu.

Do krajského finále do webového hlasování z Mladoboleslavska postoupili Osvětová beseda Kosmonosy a Pavel Petr, sportovní novinář a spisovatel. 

V deseti regionech středních Čech a v Praze jste hlasovali o těch nesilnějších příbězích. Z každého regionu do hlasování na internetu postoupili dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů. A nyní je na vás, abyste do pondělí 22.února do půlnoci podpořili svého favorita. Hlasovat můžete každou hodinu.

Pražský deník - odkaz na anketu

Hlasování na webech a v Deníku jsou na sobě nezávislá a ti s největším počtem hlasů budou oceněni v obou sekcích. Pro Osvětovou besedu je  hlasování pouze na internetu.

Pro Osvětovou besedu Kosmonosy je to velká čest, dostat se do krajského kola.  Když už máme tu příležitost, rádi bychom poprosili naše  návštěvníky různých akcí , naše příznivce aby svýmim  hlasy na internetu podpořili  umístění v krajském kole, mezi 22   účastníky z celého kraje. Aby to mělo efekt, musí být těch hlasů  od jednoho příznivce několik a docela častěji – až do konce (22. února). Prosíme o vytrvalost.
Moc děkujeme za Vaši podporu, za Vaše hlasy.

 
Anketa Řád srdce

Středočeské deníky vyhlásily anketu Řád srdce

Dejte hlas tomu, o kom se domníváte, že dokáže podat pomocnou ruku, že má srdce na správném místě, dodává světu kolem pozitivní energii, rozdává radost a dobrou náladu. Projekt 'Řád srdce' je v plném proudu. Nyní je na řadě okresní hlasování, v němž můžete podpořit nominované kandidáty z Mladoboleslavska.

Boleslavský deník - odkaz na anketu

Osvětová beseda Kosmonosy byla nominována do této ankety. Je to pro Osvětovou besedu čest, dostat se mezi dvacet nominovaných z okresu Mladá Boleslav.

Podpořte svým hlasem Osvětovou besedu Kosmonosy, která v letošním roce oslavila 150. výročí nepřetržité činnosti v oblasti kultury, vzdělávání a zábavy. Tato činnost je dobrovolná, členové  tomu obětavě věnují mnoho ze svého volného času.

Pro elektronické hlasování je možno přidat hlas do 21. prosince (i opakovaně), pro hlasování na originálním kuponu, vystřiženém z Boleslavského deníku do 23. prosince 2015.
Děkujeme Vám za Váš hlas.

 
Výstavy obrazů a šperků Dany Klímové

Osvětová beseda Kosmonosy zve do Lorety na vernisáž výstavy obrazů.
Ve čtvrtek 25. června v 17.00 hodin se uskuteční v Loretě vernisáž výstavy obrazů a šperků autorky Dany Klímové z Mladé Boleslavi „Cesty k sobě“, jedná se o průřez dosavadní tvorbou. Hlavním artiklem budou obrazy - akryl na plátně a autorské šperky. Dana Klímová absolvovala LŠU v Mladé Boleslavi pod vedením akademického malíře Stanislava Kováře, je lektorkou výtvarných dílen v Atelieru Modrá planeta v Mladé Boleslavi. Věnuje se široké škále výtvarných technik. Její díla jsou spojená s drahými kameny, které jsou citlivě zakomponovány do šperků i obrazů. Klade důraz na pozitivní vyzařování a energeticky čistý projev. Současně se představí mladá malířka Kateřina Hejdová, studentka psychologie. Malba a kresba jí přinášely radost již od dětství. Nyní se věnuje ilustraci na knížce pro děti, která brzy vyjde. V obrazech, které budou na výstavě k vidění se promítá autorčino dosavadní poznání života, jeho světlých i temných stránek. Na vernisáži vystoupí houslista František Lamač.
V ambitech Lorety budou při vernisáži vystaveny velkoformátové kresby na plátně dětí z Mateřské školy Kosmonosy. Vyhrály první místo v regionální soutěži mateřských škol.
Tato výstava bude v Loretě přístupná do 5. září 2015. Loreta je otevřena vždy od čtvrtka do soboty od 12.00 – 17.00 hodin, v neděli od 10.00 do 17.00 hodin.

Srdečně zveme do krásného prostředí Lorety. Milada Remešová, OB Kosmonosy

 
Je tu opět Zámecké kulturní léto

Zámecké kulturní léto v Kosmonosích se stalo již tradicí. Divadelní přehlídka ochotnických souborů na nádvoří zámku, které připravuje Osvětová beseda, trvají již jedenáct let. Smyslem je obohatit kulturní život ve městě, nabízet živou kulturu v krásném prostředí nádvoří zámku, a je to opravdu velice příjemná atmosféra. Máme připraveno jedenáct divadelních představeních, rozdělených na dvě části. Součástí Zámeckého léta budou také dva koncerty na nádvoří zámku. V červnu se uskuteční čtyři představení a v druhé části - koncem srpna a začátkem září se uskuteční ještě sedm divadelních představení a dva koncerty. Nabízíme představení pro různé věkové kategorie, pohádku pro děti s rodiči, představení pro mladší děti ze školy a mateřské školy, představení pro starší žáky a několik večerních představení. V případě nepříznivého počasí se představení uskuteční v krytém vestibulu zámku. který nabízí návštěvníkům trochu jinou atmosféru s kouzlem nasvětleného prostoru. Tato akce je finannčně podpořena Městem Kosmonosy, ale může se uskutečnit zejména díky obětavosti a nadšení členů Osvětové besedy.
Začínáme v úterý 16. června v 17.00 hodin představením pro děti a rodiče pohádkou "Sněhová královna" v podání Divadelního souboru Tyl z Čelákovic. Večer od 20.00 bude následovat představení "Poprask na laguně“, ve kterém se představí Divadelní soubor TJ Sokol Lázně Toušeň. Další bude představení ve čtvrtek 18. června v 19.30 hodin, kdy uvidíme hru "Veršotepec, aneb když ještě mobily nebyly" v podání Divadla poezie Jarky Jenčíkové z Mladé Boleslavi. V úterý 23. června v 19.30 můžete shlédnout komedii „Když se zhasne“ v podání Divadelního souboru Vojan z Českého Dubu. Další představení se uskuteční v srpnu a na začátku září.
Srdečně Vás zveme, nenechte si ujít nevšední zážitky a kouzelnou atmosféru přímo v zámku v Kosmonosích. Bude připraveno i občerstvení pro návštěvníky.

Milada Remešová, předsedkyně Osvětové besedy Kosmonosy

 
O osvětové besedě Kosmonosy

Osvětová beseda Kosmonosy

 
Stanovy

Stanovy

 
Kontakty

Kontakty

 
Výroční zprávy

Výroční zprávy Osvětové besedy Kosmonosy 

 
150 let nepřetržité činnosti

Osvětová beseda Kosmonosy - 150 let nepřetržité činnosti

 
Osvětová beseda slavila

Více než stovka návštěvníků zaplnila ve čtvrtek 23. dubna zrcadlový sál kosmonoského zámku, aby si připomněla 150. výročí bývalé Čtenářské besedy, posléze Občanské besedy, a nyní Osvětové besedy.