Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Osvětová beseda - Je tu opět Zámecké kulturní léto
Je tu opět Zámecké kulturní léto

Zámecké kulturní léto v Kosmonosích se stalo již tradicí. Divadelní přehlídka ochotnických souborů na nádvoří zámku, které připravuje Osvětová beseda, trvají již jedenáct let. Smyslem je obohatit kulturní život ve městě, nabízet živou kulturu v krásném prostředí nádvoří zámku, a je to opravdu velice příjemná atmosféra. Máme připraveno jedenáct divadelních představeních, rozdělených na dvě části. Součástí Zámeckého léta budou také dva koncerty na nádvoří zámku. V červnu se uskuteční čtyři představení a v druhé části - koncem srpna a začátkem září se uskuteční ještě sedm divadelních představení a dva koncerty. Nabízíme představení pro různé věkové kategorie, pohádku pro děti s rodiči, představení pro mladší děti ze školy a mateřské školy, představení pro starší žáky a několik večerních představení. V případě nepříznivého počasí se představení uskuteční v krytém vestibulu zámku. který nabízí návštěvníkům trochu jinou atmosféru s kouzlem nasvětleného prostoru. Tato akce je finannčně podpořena Městem Kosmonosy, ale může se uskutečnit zejména díky obětavosti a nadšení členů Osvětové besedy.
Začínáme v úterý 16. června v 17.00 hodin představením pro děti a rodiče pohádkou "Sněhová královna" v podání Divadelního souboru Tyl z Čelákovic. Večer od 20.00 bude následovat představení "Poprask na laguně“, ve kterém se představí Divadelní soubor TJ Sokol Lázně Toušeň. Další bude představení ve čtvrtek 18. června v 19.30 hodin, kdy uvidíme hru "Veršotepec, aneb když ještě mobily nebyly" v podání Divadla poezie Jarky Jenčíkové z Mladé Boleslavi. V úterý 23. června v 19.30 můžete shlédnout komedii „Když se zhasne“ v podání Divadelního souboru Vojan z Českého Dubu. Další představení se uskuteční v srpnu a na začátku září.
Srdečně Vás zveme, nenechte si ujít nevšední zážitky a kouzelnou atmosféru přímo v zámku v Kosmonosích. Bude připraveno i občerstvení pro návštěvníky.

Milada Remešová, předsedkyně Osvětové besedy Kosmonosy