Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Kulturní pozvánky
Vánoce v Loretě

Osvětová beseda Vás zve ve čtvrtek 20. prosince 2018 v 16:00 hodin do Lorety na vánoční akci – Vánoce v Loretě. Vystoupí Mladoboleslavský žesťový soubor a ženské trio Pěveckého sboru Boleslav. Loreta bude slavnostně nasvícená, nebude chybět cukroví a pro zahřátí svařené víno. Budete si moci prohlédnout  nový Betlém, na jeho tvorbě se podílely členky základní organizace ČSŽ.

Přijďte si užít předvánoční atmosféru, podívat se a zazpívat si koledy.
Srdečně zveme.

 
Adventní koncert

Osvětová beseda Kosmonosy Vás zve na Adventní koncert z české a moravské adventní a vánoční hudby 17. a 18. století v sobotu 15. prosince 2018 v 17:30 hodin do zrcadlového sálu zámku v podání souboru historické hudby FRAGIUM 16. V hudební produkci dominuje Missa pastoralis „Čuj Miko, čuj“, kantora z moravských Dřevohostic Josefa Schreiera (1718 – 1760), v níž autor unikátně propojuje chrámovou hudební praxi své doby s ryze moravskou melodikou z valašského prostředí. Kontrastem k této pololidové tvorbě jsou latinské pastorální kompozice významných autorů působících na pražských kůrech, Josefa Antonína Sehlinga (1710 – 1756) a Jana Josefa Ignáce Brentnera (1689 – 1742), kteří ve svém prostředí náleželi k nejtalentovanějším a také k nejhranějším autorům.

Zmíněný program je uveden chrámovou „Sonátou Natalis“ proslulého kroměřížského kapelníka olomouckého biskupství Pavla Josefa Vejvanovského (patrně 1639 – 1693) a stylizací historické české pastorální hudby, jejímž autorem je hudební historik a zakládající člen souboru FRAGIUM 16, hudebník Jiří B. Sturz, alias „Ignác Jahoda Chrobolský“.

Srdečně zveme ke krásnému zážitku.
Vstupné 100,- Kč.

adventni koncert JBS

 
Vánoční koncert

Osvětová beseda zve na Vánoční koncert v zrcadlovém sále zámku ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 19:00 hodin. Vystoupí legendární soubor LINHA SINGERS, který více než 50 let přináší na českou hudební scénu originální vokální transkripce instrumentální hudby 17. – 19. století, úpravy lidových, tanečních i jazzových písní.

Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru.
Vstupné 100,- Kč.

 
Mikulášké setkání seniorů

Osvětová beseda zve ve čtvrtek 6. prosince od 16:00 hodin v jídelně v zámku na Mikulášské setkání seniorů s malým občerstvením. V programu vystoupí Dětský pěvecký sbor Jitřenka ze ZŠ Kosmonosy pod vedením Mgr. Jiřiny Fejfušové a Elišky Štěpánové. Dále vystoupí houslista František Lamač s vánočními skladbami a také harmonikář Antonín Zakonov.

Jste srdečně zváni, bude pro Vás připraveno malé pohoštění. Přijďte se pobavit, popovídat si se známými.

 
Přednáška k 500. výročí vytisknutí Klaudiánovy mapy Čech

Osvětová beseda Vás zve na přednášku

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v 18:00 hodin do klubovny hasičské zbrojnice na přednášku Mgr. Přemysla Siřínka k 500. výročí vytisknutí  Klaudiánovy první mapy Čech.

 
Koncert Tradiční židovské melodie a slavné křesťanské skladby

Osvětová beseda Vás zve na koncert

V úterý 27. listopadu v 19:00 se uskuteční koncert Tradiční židovské melodie a slavné křesťanské skladby

Vystoupí Muzika Judajika.
Srdečně zveme.

 
Šlechtic na cestách mezi Východem a Západem v 17. století

Osvětová beseda Vás zve na pořad

Šlechtic na cestách mezi Východem a Západem v 17. století

Jedná se o literární pořad s dobovou hudbou, zaměřený na členy hraběcího rodu Černínů, majitelů kosmonoského panství, kteří se významně zasloužili o Kosmonosy.
Zveme Vás v úterý 6. listopadu v 19:00 v zrcadlovém sále zámku.

 
Cestopisné přednášky

Osvětová beseda Vás zve na cestopisné přednášky

Osvětová beseda připravila na listopad Podzimní cyklus cestopisných přednášek s promítáním v klubovně hasičské zbrojnice, vždy od 18:00 hodin. Vstupné 30,- Kč.

 
Pořad První dámy Masarykovy

Zveme do zámku na pořad

První dámy Masarykovy

Koncert věnovaný 100 letům založení Československa se uskuteční v úterý 30. října 2018 v 19:00 hodin v zrcadlovém sále zámku. Účinkují Valérie Zawadská a Doležalovo kvarteto.

 
Koncert Pocta republice

Osvětová besada spolu s KPH Vás zvou na koncert
Ve čtvrtek 25. října v 19:00 hod v zrcadlovém sále zámku v Kosmonosích se uskuteční koncert

Pocta republice

ve kterém se představí klavírista Jaromír Klepáč. Srdečně zveme.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 19