Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Kulturní pozvánky
Přednáška k 500. výročí vytisknutí Klaudiánovy mapy Čech

Osvětová beseda Vás zve na přednášku

Ve čtvrtek 29. listopadu 2018 v 18:00 hodin do klubovny hasičské zbrojnice na přednášku Mgr. Přemysla Siřínka k 500. výročí vytisknutí  Klaudiánovy první mapy Čech.

 
Koncert Tradiční židovské melodie a slavné křesťanské skladby

Osvětová beseda Vás zve na koncert

V úterý 27. listopadu v 19:00 se uskuteční koncert Tradiční židovské melodie a slavné křesťanské skladby

Vystoupí Muzika Judajika.
Srdečně zveme.

 
Šlechtic na cestách mezi Východem a Západem v 17. století

Osvětová beseda Vás zve na pořad

Šlechtic na cestách mezi Východem a Západem v 17. století

Jedná se o literární pořad s dobovou hudbou, zaměřený na členy hraběcího rodu Černínů, majitelů kosmonoského panství, kteří se významně zasloužili o Kosmonosy.
Zveme Vás v úterý 6. listopadu v 19:00 v zrcadlovém sále zámku.
Tato akce se uskuteční s finanční podporou města Kosmonosy.

Srdečně zveme.

 
Cestopisné přednášky

Osvětová beseda Vás zve na cestopisné přednášky

Osvětová beseda připravila na listopad Podzimní cyklus cestopisných přednášek s promítáním v klubovně hasičské zbrojnice, vždy od 18:00 hodin. Vstupné 30,- Kč.

1. čtvrtek 1. 11. 2018 - Dagmar Chlebíková: Peru, Bolivie
2. čtvrtek 8. 11. 2018 - RNDr. Václav Petříček: Maghreb – Atlas – Sahara: kontrasty severní Afriky
3. čtvrtek 15. 11. 2018 - David Hainall: Černá Hora
4. čtvrtek 22. 11. 2018 – Pavel Chlum, Petr Kvarda: Čína s batohem, nejen po sečuánsku

 
Pořad První dámy Masarykovy

Zveme do zámku na pořad

První dámy Masarykovy

Koncert věnovaný 100 letům založení Československa se uskuteční v úterý 30. října 2018 v 19:00 hodin v zrcadlovém sále zámku. Účinkují Valérie Zawadská a Doležalovo kvarteto.

Projekt chce připomenout ženy rodiny Masarykovy, které nestály vždy v pozadí, ale přitom se o nich historikové při vzpomínkách na dobu vzniku samostatného Československa mnoho nezmiňují. Během večera budou čteny výňatky z korespondence manželky T. G. Masaryka Chartlotty a také jejich dcery Alice. Korespondence bude věnována především době před vznikem, během a také bezprostředně po založení Československa v roce 1918. Hudební část projektu byla zvolena také velice tematicky. František Škroup je totiž autorem písně „Kde domov můj“, která zazněla poprvé ve hře Fidlovačka a posléze se stala státní hymnou našeho státu. Antonín Dvořák je zase považován za prvního opravdu světově proslulého českého skladatele, který své slovanské a české inspirace zviditelnil naprosto mimořádným způsobem a Leoš Janáček je autor považovaný za novátora 20. století, který osobně zažil vznik republiky a jejích prvních 10 let. PhDr. Alice Garrigue Masaryková byla veřejná činitelka, zakladatelka a první předsedkyně Československého červeného kříže, bojovala za zlepšení sociální situace a vzdělávaní žen. Byla dcerou Charlotty Garrigue a Tomáše G. Masaryka. Charlotte Garrigue Masaryková, rozená Charlotte Garrigue byla manželkou prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka. Z jejich pěti dětí se čtyři dožily dospělosti. Tento pořad připravila Osvětová beseda s finanční podporou města Kosmonosy.

Srdečně zveme.

 
Koncert Pocta republice

Osvětová besada spolu s KPH Vás zvou na koncert
Ve čtvrtek 25. října v 19:00 hod v zrcadlovém sále zámku v Kosmonosích se uskuteční koncert

Pocta republice

ve kterém se představí klavírista Jaromír Klepáč. Srdečně zveme.

 
Republika stoletá

Zveme Vás v úterý 23. října 2018 od 18:00 do zámku
Osvětová beseda s finanční podporou města Kosmonosy připravila slavnostní přednášku ke 100. výročí založení Československé republiky v úterý 23.října v 18:00 hod v zrcadlovém sále zámku

"Republika stoletá!"

Přednáší Jiří Bartoloměj Sturz a jeho hosté ze Sdružení historiků ČR.

 
Sportovní hry seniorů

Osvětová beseda Kosmonosy
PROJEKT " POKRAČUJEME DÁLE - AKTIVNÍ STÁRNUTÍ"
opět finančně podpořený z Nadačního fondu AVAST

Sportovní hry seniorů Kosmonos

Na úterý 2. října 2018 od 10:00 – 12:00 Osvětová beseda připravila s finanční podporou Nadačního fondu AVAST Sportovní hry seniorů Kosmonos v horní části zámeckého parku.

 
Procházky s hůlkami v říjnu

Osvětová beseda Kosmonosy
PROJEKT " POKRAČUJEME DÁLE - AKTIVNÍ STÁRNUTÍ"
opět finančně podpořený z Nadačního fondu AVAST

Zveme na procházky s hůlkami v říjnu

Osvětová beseda připravila na říjen procházky s instruktorem Nordic Walking - začínáme v pondělí 1.10.
další termíny jsou 8. 10., 15. 10., 22. 10. a 29.10. v 10.00
sraz u zastávky MHD U zámku v Debřské ulici

Osvětová beseda získala již třetím rokem finanční podporu z Nadačního fondu AVAST na projekt Pokračujeme dále - aktivní stárnutí, určený seniorům. Součástí projektu jsou procházky se školeným instruktorem Sylvou Mládkovou s holemi Nordic Walking v okolí Kosmonos. Pohybová aktivita hraje a bude nadále hrát v životě člověka významnou roli v oblasti podpory jeho zdraví. Chůzi s holemi Nordic Walking lze provozovat v každém věku bez rozdílu fyzické zdatnosti. . Proto je chůze s holemi vhodná i pro ty, kteří mají problémy s klouby dolních končetin, je vhodná jako rehabilitace po operaci nohou. Je to výborný prostředek pro zlepšení držení těla, pomáhá i při bolestech zad. Při tomto pohybu se mimo jiné uvolňuje i zatuhlé krční svalstvo a posilují svaly. Vzhledem k tomu, že se jedná o pohybovou aktivitu, která se provozuje na čerstvém vzduchu, má blahodárný vliv na lidskou psychiku. Díky tomu lépe zvládneme stres, uvolňuje psychické napětí, zapomeneme na každodenní starosti. Velice důležité je zvládnutí správné techniky. Správná technika není složitá, ale má svá specifika. Správná technika není složitá, ale má svá specifika. Vhodná velikost holí výrazně pomůže zvládnout techniku (0,68 x výška postavy nebo bez výpočtu - výška hole dosahuje k loktu osoby - týká se pouze holí Nordic Walking, ne holí trekových). Termíny procházek budou v říjnu každé pondělí od 10.00 – 11.00 hodin. Začínáme v pondělí 1. října, sraz vždy na chodníku u zastávky MHD u zámku na ulici Debřské. Další termíny jsou v pondělí 8. října, 15.října, 22. října a 29. října 2018 v 10.00 hodin. V případě mírného deště si vezměte pláštěnku. Pokud bude více pršet, tak bude náhradní termín. Nezůstávejte doma, přijďte si to vyzkoušet, je to bez poplatků - bude to vše hrazeno z Nadačního fondu AVAST. Patronem projektu je Ing. Ondřej Remeš z firmy AVAST. Těšíme se na Vás.

 
Koncert Kouzlo vzpomínání

Město Kosmonosy a Osvětová beseda
Vás zvou
na pondělí 12.listopadu 2018 v 18:00 do zrcadlového sálu zámku Kosmonosy
Koncert známé zpěvačky, vynikající umělkyně Evy Pilarové

Kouzlo vzpomínání

Tento koncert je ozdobou akcí pořádaných ke 100.výročí republiky. Bude finančně podpořen Městem Kosmonosy a Nadačním fondem AVAST.
Sedadla nejsou číslována, vstupné 100,- Kč
Srdečně zveme ke krásnému zážitku.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 1 z 18