Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Osvětová beseda - Výstavy obrazů a šperků Dany Klímové
Výstavy obrazů a šperků Dany Klímové

Osvětová beseda Kosmonosy zve do Lorety na vernisáž výstavy obrazů.
Ve čtvrtek 25. června v 17.00 hodin se uskuteční v Loretě vernisáž výstavy obrazů a šperků autorky Dany Klímové z Mladé Boleslavi „Cesty k sobě“, jedná se o průřez dosavadní tvorbou. Hlavním artiklem budou obrazy - akryl na plátně a autorské šperky. Dana Klímová absolvovala LŠU v Mladé Boleslavi pod vedením akademického malíře Stanislava Kováře, je lektorkou výtvarných dílen v Atelieru Modrá planeta v Mladé Boleslavi. Věnuje se široké škále výtvarných technik. Její díla jsou spojená s drahými kameny, které jsou citlivě zakomponovány do šperků i obrazů. Klade důraz na pozitivní vyzařování a energeticky čistý projev. Současně se představí mladá malířka Kateřina Hejdová, studentka psychologie. Malba a kresba jí přinášely radost již od dětství. Nyní se věnuje ilustraci na knížce pro děti, která brzy vyjde. V obrazech, které budou na výstavě k vidění se promítá autorčino dosavadní poznání života, jeho světlých i temných stránek. Na vernisáži vystoupí houslista František Lamač.
V ambitech Lorety budou při vernisáži vystaveny velkoformátové kresby na plátně dětí z Mateřské školy Kosmonosy. Vyhrály první místo v regionální soutěži mateřských škol.
Tato výstava bude v Loretě přístupná do 5. září 2015. Loreta je otevřena vždy od čtvrtka do soboty od 12.00 – 17.00 hodin, v neděli od 10.00 do 17.00 hodin.

Srdečně zveme do krásného prostředí Lorety. Milada Remešová, OB Kosmonosy