Kosmonosy - kultura


Hlavní stránka - Kulturní pozvánky - Slavnostní zahájení návštěvní sezony v Loretě
Slavnostní zahájení návštěvní sezony v Loretě

Osvětová beseda připravila na čtvrtek 29. března 2018 v 17:00 hodin v Loretě slavnostní zahájení návštěvní turistické sezony 2018 a vernisáž první letošní výstavy obrazů „Barevné hrátky.“ Výstava představuje práce seniorů, kteří se sešli na kurzu Kreslení, malby a jiných technik při Univerzitě třetího věku v Mladé Boleslavi. Touha tvořit je společným rysem těchto výtvarníků. Projevuje se již několikátou společnou výstavou. Návštěvníci galerie kosmonoské Lorety se setkají nejen s převládající malbou závěsného obrazu, ale i s tvorbou vytvářenou různými technikami a s individuálně osobitýmp řístupem ke ztvárnění reality. Seniorští výtvarníci jsou tematicky zaměřeni na klasické pojetí krajiny, zátiší i figurálních motivů. Jejich práce, projevující se nápaditostí, barevností i řemeslným umem, urputností, snahou, energií a mladistvým přístupem, jsou výtvarným vyjádřením citátu: „Umění a láska působí jako slunce - probouzí energii.“ Zmíněné vlastnosti, které z tvorby vyzařují a které tito „akční senioři“ svými činy reprezentují, lze jenom buď závidět, nebo inspirativně následovat a samozřejmě shlédnout.

Vystavují Eva Minaříková, Eva Vlčková Rázlová, Zdeňka Malátová, Hana Jiřincová, Lenka Michalová, Barbora Radilová, Jiří Suchánek, Svatopluk Beneš, Ota Pavlík, Jitka Bajtalonová, Václav Lang, Helena Burešová.

V programu vystoupí mažoretky Pomněnky Sokola Kosmonosy a Mladoboleslavský žesťový soubor. Výstava obrazů potrvá do 6. května. Loreta je otevřená od dubna do října, vždy od čtvrtka do soboty 12 - 17 hodin, v neděli  10 - 17 hodin. Srdečně Vás zveme.